Kilyos Nerede ve Nasıl Gidilir? (Ulaşım İmkanları)

“Kilyos Nerede?” ve “Kilyos’a Nasıl Gidilir?” soruları her daim popüler sorular arasında. Bu sayfamızda Kilyos’un lokasyon bilgisi ile birlikte, Kilyos’a özel araç ve toplu ulaşım vasıtaları ile gidiş imkanları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


Kilyos Nerede?

Kilyos, İstanbul’un merkezine yaklaşık 30 km. mesafede, Avrupa yakasında ve kuzeyde Karadeniz kıyısında yer alıyor.

Kilyos’a Nasıl Gidilir?

Kilyos’a gitmenin Boğaz’a gitmekten daha kolay olduğunu söyleyebiliriz.

Özel Araç ile Ulaşım

Özel aracınızla gelecekseniz, iki alternatifiniz var. Ya Sarıyer üzerinden, ya da Maslak istikametinde Bahçeköy geçişini kullanmanız gerekiyor. Yolun tamamı asfalt. Maslak yolu orman içi olması sebebiyle manzaralı ve daha keyifli.


Öncelikle Beşiktaş’tan Levent istikametini kullanarak Sarıyer’e doğru giderken, Maslak civarında Orman İşletmesi’ni geçince sol tarafta Kilyos tabelasını göreceksiniz. Yolun ilerleyen kısımlarında da Orman Fakültesi karşınıza çıkacak. Yenilenen ve genişletilen yolu takip ederek Kilyos’a ulaşmak gayet kolay.

Toplu Taşıma ile Ulaşım

Toplu taşıma araçlarıyla Kilyos’a gelecekseniz, Sarıyer Mezarlık önünden veya Hacıosman Metro Durağı önünden kalkan İETT otobüslerini kullanarak Kilyos’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Rumeli Hisarüstü’nden kalkan İETT otobüslerini de kullanabilirsiniz.

Bunlara ilave olarak, Kilyos Beach’leri tarafından düzenlenen servisleri de kullanabilirsiniz. Servisler genellikle Hacıosman Metro durağından yapılıyor. Servis bilgilerine ilgili plajın tanıtıcı sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kilyos’a İETT Otobüsü Hat Bilgileri

Sarıyer’e İETT Otobüsü Hat Bilgileri

  • 25T ve 40 ; SARIYER – TAKSİM
  • 25B ; SARIYER – BEŞİKTAŞ
  • 25E ; SARIYER – KABATAŞ
  • 25H ; HAVANTEPE – SARIYER – HACIOSMAN METRO
  • 41 ; SARIYER – 4.LEVENT METRO
  • 59RS ; RUMELİ HİSARÜSTÜ – SARIYER